Gultas Tacito Lauko gultai
Išparduota
Buvusi kaina: 1023.15 €

Karališkas poilsis: ką verta žinoti apie lauko gultus?

Jei mėgstate poilsiauti gulint prie nuosavo baseino ar kiemo terasoje, lauko gultas – kaip tik jums. Gultai – tūkstantmetes tradicijas skaičiuojantys baldai, kurie buvo naudojami dar senovės Egipte. Gultai buvo ypač pamėgti aukštuomenės atstovų ir dažniausiai naudojami vidaus patalpose, tačiau ilgainiui taip išpopuliarėjo, kad buvo pradėti naudoti ir lauko poilsio erdvėse. Tai baldai, skirti ramiam poilsiui: jie padeda atsipalaiduoti ir pabėgti nuo rutinos. Ir nors šis baldas turi daug privalumų, tačiau, prieš įsigyjant, reiktų žinoti keletą dalykų: juos čia ir aptarsime.

Lauko gultų tipai

Lauko gultai gali skirtis, priklausomai nuo gamintojo ir gamybai naudojamų medžiagų. Vis dėlto, visų lauko gultų paskirti ta pati, todėl jų dizainas labai panašus: tai ilgas siauras baldas, skirtas gulėti išsitiesus, arba pusiau sėdomis, kad būtų patogu kalbėti. Kaip jau minėta, tai baldas, skirtas poilsiui, todėl vienas svarbiausių dalykų, į kurį reiktų atkreipti dėmesį – medžiaga, iš kurios pagamintas gultas. Ji turėtų būti patogi ir maloni. Žemiau nurodyti galimi pasirinkimo variantai:

Plastikas. Šio tipo gultai lengvai valomi ir prižiūrimi, patvarūs, ir gali išlaikyti didelį svorį. Didžiausias tokių gultų minusas yra tas, kad jie gremėzdiški ir sunkūs, be to, jie gana kieti, todėl turėsite įsigyti papildomus paminkštinimus.

Polipropilenas. Gultai iš šios medžiagos taip pat lengvai prižiūrimi ir nesunkiai nuvalomi, tačiau yra kur kas lengvesni ir minkštesni, nei gultai iš plastiko. Be to, gultai iš polipropileno pasižymi nedidelėmis kainomis. Vis dėlto, dėl nedidelio svorio, tokį gultą gali nesunkiai apversti ir sulaužyti stipresnis vėjas, todėl reikėtų vengti juos palikti atvirose vietose.

Tiko medis. Šio medžio gultai ypač tvirti ir ilgaamžiai, tačiau paprastai yra brangūs, sunkūs ir reikalauja nuolatinės priežiūros. Kad išlaikytų gerą išvaizdą ir atsparumą lietui bei saulei, tikmedžio gultus reikia reguliariai impregnuoti specialiu aliejumi. Be to, kaip ir plastikiniams gultams, jiems reikės papildomų paminkštinimų.

Sintetinis rotangas. Gultai iš sintetinio rotango (pintos mežiagos) yra lengvi bei nereikalauja ypatingos priežiūros. Šiuos gultus, esant reikalui, nesunkiai nuvalysite. Sintetinio rotango paviršius yra pakankamai elastingas, todėl gultui nebūtini paminkštinimai. Šie gultai atsparūs dėvėjimuisi ir gali tarnauti labai ilgai, tačiau yra gana brangūs.

Kiekviena iš keturių aprašytų medžiagų siūlo skirtingą išvaizdą ir komforto lygį. Vienas iš medžiagos pasirinkimo būdų gali būti gulto derinimas su kitais lauko baldais, pavyzdžiui, valgomojo komplektu arba terasos baldais. Kiti pirkėjai, priimdami sprendimą, pirmenybę teikia išbandytiems variantams, t.y., prieš įsigydami gultą jau būna jį išbandę draugų namuose, kurorto viešbutyje ar parduotuvėje.

Ką dar vertėtų žinoti?

Jei vis dar neapsisprendžiate, kokį gultą pasirinkti, palyginkite kiekvieno gulto privalumus bei trūkumus. Gultai iš skirtingų medžiagų turi savų privalumų, tokių kaip stilius, komfortas bei kokybė, todėl svarbu nutarti, kas jums svarbiausia – taip išsirinkti bus kur kas lengviau.

Pritaikymas skirtingoms oro sąlygoms

Dauguma medžiagų, naudojamų lauko gultų gamybai, yra atsparios karštam orui. Tai reiškia, kad šios medžiagos lieka pakankamai vėsios net saulės atokaitoje. Vis dėlto, sintetinis rotangas bei tiko medis yra vėsesni, nei plastikas.

Paminkštinimai, komplektuojami su gultu, ne ką mažiau svarbūs. Nors dauguma lauko pagalvių bei paklotų yra iš atsparios UV spinduliams medžiagos, labai svarbu kad jie greitai džiūtų ir būtų atsparūs pelėsiui. Tai ypač aktualu gyvenant lietingame klimate ar naudojant gultus šalia baseino.

Stiliaus universalumas

Lauko gultų įvairovė – labai didelė. Pirmiausia tai yra laisvalaikio baldas, todėl dažniausiai jis statomas ramybės ir poilsio zonose, kur komfortas svarbiau už funkcionalumą bei išvaizdą. Vis dėlto, gultų stilius gali būti pasirenkamas. Dažniausiai pasirinkimą lemia gulto rėmas bei įvairūs paminkštinimai – pagalvėlės bei paklotai.

Lauko gultų rėmai

Nors polipropileno bei plastiko gultai atrodo tarsi tuščios paletės, laukiančios pagalvėlių, sintetinio rotango ir tikmedžio gultai – visai kas kita. Tiko medžio gultai turi natūralų rusvą atspalvį ir atrodo labai solidžiai. Kokybiški tiko gultai, nors ir brangūs, tarnaus dešimtmečius – taip yra dėl natūralių šio medžio apsauginių savybių. Kita vertus, sintetinio rotango gultai dažniausiai turi metalinį rėmą, todėl labiau dera modernesnėje aplinkoje.

Lauko gultų paminkštinimai bei stilius

Įspūdį apie lauko gulto išvaizdą ir stilių daugelis žmonių susidaro ne iš jo rėmo, o iš pridėtų pagalvėlių ir kitų akcentų. Be to, karališka šio baldo prigimtis prašyte prašosi minkštų pagalvių bei patiesalų. Todėl, siekdami didesnio komforto, daugelis pirkėjų gultams pritaiko pagalvėles iš specialaus, lauko sąlygoms tinkamo audinio. Jei turite daugiau lauko baldų, atkreipkite dėmesį, kad šie minkšti aksesuarai derėtų prie kitų baldų stiliaus – taip sukursite subalansuotą ir darnią lauko poilsio erdvę.

Kur įsigyti?

Lauko poilsio erdvė – jūsų ramybės kampelis. Lauko gultai prideda šiai erdvei dar daugiau patogumo, tad kodėl gi nepadarius jos kiek įmanoma patogesne?

Jei padėjome jums apsispręsti, kokį lauko gultą įsigyti, norime priminti, kad viena geriausių vietų tai padaryti – internetinė parduotuvė www.b-a.eu. Čia rasite didelį lauko gultų bei kitų lauko baldų pasirinkimą patraukliomis kainomis ir patogų pristatymą tiesiai į namus.