Žieminės žvejybos įrankiai
Žieminės žvejybos įrankius sudaro žieminės meškerės, žvejybos vėliavos, žieminės ritės, ledo grąžtai, rankų šildytuvai ir kita.
Poledinė žūklė, tai toks žvejybos būdas, kai žvejai mėgėjai arba sportininkai žuvis iš po ledo gaudo blizgutėmis, avižėlėmis, plūdinėmis meškerėmis ir kita. Taip pat žvejai mėgėjai žiemos metu mėgsta gaudyti plėšrias žuvis skrituliais arba vėliavėlėmis.
Žūklaujant ant ledo žvejai privalo laikytis atsargumo priemonių. Esant -10 °C temperatūrai vieną žmogų (sveriantį 100 kg) išlaiko ne plonesnis kaip 7 cm ledas. Patikimas ledas yra skaidrus ir žalsvo arba melsvo atspalvio. Jei ledas baltas (pieno spalvos) – jis nepatikimas. Grupę žmonių (-10 °C) išlaiko 15 cm ledas.
Taip žvejai turėtų žinoti, kad žvejojant ant ledo turi su savimi turėti kirvį arba peikeną. Su jais galima patikrinti ledo tvirtumą. Taip pat žvejai savo žvejybinėje dėžėje turėtų turėti bent 10 metrų virvę su nedideliu svarmeniu.
Taigi ruošiantis į poledinę žvejybą reikia su savimi turėti ir žvejybinę dėžę. Jos dažniausiai būna pagamintos iš lengvo metalo arba nestoros faneros, stačiakampės formos, kurioje meškeriotojai laiko žiemines savo meškeres, masalus, samtelius bei pagautą laimikį. Žvejybinę dėžutę žvejyboje galima naudoti ir kaip kėdutę.
Žiemą plūdinėmis meškerėmis yra gaudomos karpinės žuvys. Žvejojant ežeruose ir užtvankose yra naudojamos nesudėtingos meškerės. Taip pat dažniausiai tam yra naudojamas 0,10 -0,12 mm valas (gaudant karšius gali būti storesnis – 0,14 mm). Na, o kabliukas yra parenkamas atsižvelgiant į naudojamo masalo dydį. Žieminė meškerė nuo vasaros meškerės skiriasi tuo, kad čia yra naudojamos mažesnės plūdės ir lengvesni svareliai. Plūdės slankiojančios arba stacionarios yra naudojamos atsižvelgus į žūklės vietos gylį. Tada valo gale yra rišamas kabliukas, kiek aukščiau jo tvirtinamas svarelis ir plūdė. Tokiomis meškerėmis tvenkiniuose ir ežeruose gaudomos kuojos, raudės, karšiai, rečiau ešeriai. Žvejojant upėse naudojamos kitokios konstrukcijos plūdinės meškerės. Prie storesnio (0.14 -0.16 mm) pagrindinio valo atsižvelgiant į srovės stiprumą rišamas atitinkamas svarelis. Per 5 – 8 cm nuo jo rišamas plonesnio valo pavadėlis, kurio ilgis gali būti nuo keliolikos iki kelių dešimčių cm ilgio. Viršuje tvirtinama plūdė. Žiemą gaudant žuvis plūdine meškere rekomenduojama jas jaukinti.
Sterkai, lydekos, vėgėlės dažniausiai yra gaudomos žvejybos vėliavėlėmis.
Vėliavėlė - 30 -35 cm ilgio medinė lazdelė prie kurios yra pritvirtinta nedidelė ritė valui suvynioti. Vėliavėlės apatinis lazdelės galas yra nusmailinamas, kad būtų galima meškerę įstatyti į specialiai tam išskirstą skylutę. Na, o prie viršutinės vėliavos dalies yra pritvirtinama atitinkamo ilgio spyruoklinė viela su nedideliu ryškaus (dažniausiai raudonos spalvos) audeklo. Tada viela užkabinama už ritės rankenėlės. Ir taip spyruoklinė viela padeda išlaikyti gyvą žuvelę norimame gylyje. Kai užkimba žuvis vėliavėlė išsitiesina ir praneša žvejui, kad yra kibimas.
Kuojos ir ešeriai masalui yra naudojamos gaudant vėliavėlėmis lydekas. Jeigu žiemą norite pagauti lydekas, tai vėliavėlės yra statomos netoli nuo pakrantės nendrių, nuleidžiant gyvą masalą į 1 arba 3 metrų gylį. Na, o gaudant vėgėles vėliavėlės statomos arčiau statesnių užtvankų krantų.
Žvejybos vėliavos gali būti pagamintos iš plastmasės ir lengvai pastatomos.
Žieminės ritės yra techniškai paprastos, jų kainos yra mažesnės ir kita.
Žvejybinė ritė, tai toks žūklės įrankis, kuris yra skirtas užmesti ir suvynioti valui su žuvims skirtu masalu. Žvejybinė ritė tvirtinama prie meškerės koto.
Žvejybinės ritės korpusas gali būti gaminamas iš grafito arba metalų lydinio. Dažniausiai pagrindinės žvejybinės ritės dalys yra centrinė ašis, dantračiai, valo būgnelis, priekinė arba galinė momentinė stabdžių sistema, rankenėlė, guoliai ir kita.
Ritės patvarumas priklauso nuo dantračių sistemos ilgaamžiškumo, kokybiškų guolių skaičiaus, vartojimo būdo bei gamintojo kokybės.
Kokybiški grąžtai leis lengvai pragręžti bet kokio storio ledą.
Ledo grąžtai gali būti pagaminti iš metalo, turėti skirtingai išlenktas rankenas, kurios palengvina gręžimą dvejomis rankomis ir kita.
Perkant ledo grąžtą reikėtų atkreipti dėmesį koks yra rekomenduojamas ledo storis, kurį galima tam tikrais grąžtais pragręžti.
Taigi jeigu nežinote kokius žiemos žvejybos įrankius pasirinkti, Jums visada gali padėti šios srities specialistas, konsultantas.
Žiemos žvejybos įrankius būtų geriausiai pirkti iš patikimų gamintojų, kurie garantuoja kokybę, ilgaamžiškumą ir kita.
Žiemos žvejybos įrankius galite greitai išsirinkti ir užsisakyti tiesiog internetu, nes čia galite rinktis iš plataus asortimento, nereikia gaišti laiko važinėjant į parduotuves, galima sutaupyti pinigų ir laiko, nereikia rūpintis papildomu transportu ir kita.