Dezodorantas Vichy Ball 50 ml Dezodorantai/ antiperspirantai

Dezodorantas Axe Excite Deodorant 150ml Dezodorantai/ antiperspirantai

Dezodorantas ar antiperspirantas – ką rinktis?

Priemonės, skirtos kovoti su prakaitu ir nemaloniu kvapu skirstomos į dvi kategorijas: dezodorantai ir antiperspirantai. Dezodorantai kovoja ne tiek su prakaitavimu, kiek su blogu kvapu. Dezodorantai netrikdo prakaito liaukų veiklos, o tai reiškia, kad netrukdo organizmui normaliai funkcionuoti, sudėtyje esantis alkoholis puikiai dezinfekuoja taip pat specialūs komponentai suteikia vėsos pojūtį. Dezodoranto minusai yra tai, kad poveikis trunka neilgam – 2-3 valandoms, aktyvusis komponentas triklozanas kaupiasi organizme, jo rasta maitinančių mamyčių piene taip pat jis naikina visas bakterijas tiek gerąsias tiek ir blogąsias. Nuo dezodoranto kenčia odos mikroflora, ir, atitinkamai, imunitetas. Dėl gebėjimo džiovinti odą dezodorantai tinka tik normaliai arba riebiai odai. Antiperspirantai suteikia odai malonų aromatą. Jie tarnauja ilgai ir patikimai, prakaitavimo intensyvumas sumažėja iki keletą kartų taip pat jų sudėtyje nėra spirito, tad jie nedžiovina odos. Antiperspiranto minusai tai, kad organizmas prakaitą šalina per kitus organus – nugarą, krūtinę, rankas. Taip pat antiperspirantų nepatariama naudoti, kuomet prakaitavimas itin aktyvus: esant stresui, fiziniam krūviui, būnant saunoj ar pirty.

Keletą patarimų kaip jaustis kiekvieną dieną švariai ir gerai:

1. Priemones nuo prakaito tepkite tik ant švarios odos.

2. Prakaitavimą skatina prieskoningas ir aitrus maistas, stipri kava bei arbata.

3. Esant lengvam paraudimui ir niežėjimui pažasčių srityje reikėtų nustoti naudoti tokių dezodorantų ir antipersperantų, kurių sudėtyje yra aliuminio, cinko ir spirito.

4. Jeigu jaučiate stiprų, specifinį kvapą – kreipkitės į gydytoją. Tikėtina, kad organizmas duoda signalą, jog yra problemų nervų ar endokrininėje sistemoje. Gali būti, kad sutriko medžiagų apykaita.

5. Rinkitės žinomų, patikimų firmų produktus.