Atpigo Šampūnas plaukams Tigi Bed Head Men Clean Up Shampoo Cosmetic 750ml Šampūnai plaukams

Sachajuan SJ SCALP SHAMPOO - 100 ml Šampūnai plaukams

Kaip išsirinkti šampūną?

Gero šampūno savybės

Geras plovimas. Pagrindinė bet kurio šampūno paskirtis – pašalinti plaukų ir galvos nešvarumus bei riebalus. Geriausiai šią užduotį atlieka gilaus valymo šampūnai, tačiau jie taip pat gali labiau pažeisti ir išsausinti plaukus nei kiti šampūnai.

Švelnūs ingredientai. Geras šampūnas neturi sausinti plaukų arba, dar blogiau, dirginti jūsų odos. Plaukai po plovimo turi būti minkšti, švelnūs ir lengvai šukuojami, o ne susiviję ir šiurkštūs, it šiaudai. Šampūno sudėtis ypač svarbi, jei jūsų plaukai bei galvos oda yra linkę sausėti. Ekspertų teigimu, tokie ingredientai, kaip taukmedžio (angl. „Shea“) sviestas ar riešutmedžių (pavyzdžiui, migdolų) aliejai puikiai drėkina sausus, garbanotus bei šiurkščius plaukus.

Malonus kvapas. Jūsų plaukų kvapas, žinoma, yra asmeninis pasirinkimas. Paskaitę šampūno aprašymą bei atsiliepimus sužinosite, kiek stipriai šampūnas kvepia ir kokio tai tipo kvapas: citrusinių vaisių, gėlių, žolelių ir t.t. Tačiau iš šių aprašymų ne visada galima pasakyti, kaip kvapas atsiskleis ant jūsų plaukų bei galvos odos. Vienintelis kelias tai išsiaiškinti – bandyti įvairius variantus, kol atrasite kvapą kurį tikrai mėgstate, ar bent jau toleruojate. Tai labai svarbu, mat kai kurie kvapai po plovimo išlieka visą dieną, todėl nepriimtinas kvapas gali erzinti.

Protinga kaina. Kai kalbama apie šampūną, posakis „gaunate tai, už ką mokate“ ne visada tinka. Brangūs saloniniai šampūnai nebūtinai yra geresni už pigesnius parduotuvinius: daugeliu atvejų jie turi tuos pačius ingredientus. Taigi, jei €3 kainuojantis šampūnas plauna taip pat kokybiškai, kaip tas, kuris kainuoja €30, nėra jokios priežasties nesirinkti pigesnio varianto.

Į ką dar atkreipti dėmesį, perkant šampūną?

Koks jūsų plaukų tipas? Skirtingų tipų plaukai reikalauja specialaus tipo šampūno. Jei jūsų plaukai ploni, silpni ir linkę riebaluotis, vertėtų rinktis šampūną nuo pleiskanų, kuris tinka kasdieniam galvos plovimui. Jis gerai pašalina perteklinius riebalus ir neapsunkina plaukų. Kitas geras pasirinkimas šiai plaukų rūšiai – sausas šampūnas, kuris ne tik absorbuoja riebalus, bet ir suteikia plaukams purumo. Visiškai kitokios priežiūros reikalauja sausi bei garbanoti plaukai – jiems reikalingas produktas, kuris gerai pašalintų nešvarumus, tačiau neišplautų natūralių plaukų aliejų, kurie drėkina plaukus. Tam puikiai tinka tirštas, kreminis drėkinamasis šampūnas su taukmedžio sviestu, augaliniais aliejais arba silikonu – jie padengs plauko kamieną ir padės išlaikyti drėgmę.

Kaip dažnai naudojate šampūną? Kai kurie šampūnai, ypač gilaus valymo arba šveičiamieji, yra per daug alinantys, kad juos būtų galima naudoti kasdien – šie šampūnai yra skirti naudoti vieną ar du kartus per savaitę. Tai nereiškia, kad jūs negalite jų naudoti, jei norite pašalinti riebalus ar plaukų formavimo priemones – tiesiog turėtumėte juos naudoti pamainomis su kitu, švelnesnės formulės šampūnu. Jei jūsų plaukai yra garbanoti, sausi arba pažeisti, darykite ilgesnes pertraukas tarp plovimų, nes net drėkinamasis šampūnas gali šiek tiek džiovinti plaukus. Patyrę grožio ekspertai pertraukose tarp plovimų rekomenduoja tiesiog perplauti plaukus vandeniu ir pamaitinti kondicionieriumi.

Ar dažote plaukus? Sulfatai ir kiti ingredientai, esantys daugelyje šampūnų (ypač gilaus valymo), gali blukinti plaukų spalvą. Nors yra šampūnų, specialiai sukurtų dažytiems plaukams, geriems rezultatams jie nebūtini – pakanka pasirinkti švelnų šampūną be sulfatų arba naudoti kūdikių šampūną.

Kiek jautri jūsų oda? Jei jūsų oda yra ypač jautri, jums reikia vengti šampūnų su ingredientais, galinčiais sukelti sudirgimą. Čia vėl reikėtų pasidairyti į šampūnus kūdikiams, nes juose naudojami ypač švelnūs ingredientai. Labiausiai dirginančios šampūnų sudedamosios medžiagos yra metilizotiazolinonas, metilchlorizotiazolinonas ir benzisotiazolinonas. Kai kuriems žmonėms alergiją gali kelti ir kvapiosios medžiagos, todėl, jei jums kyla sunkumų randant šampūną, kuris nedirgintų jūsų odos, geriausia rinktis bekvapį produktą.

Renkamės šampūną internetu: natūrali sudėtis ar garantuotas efektas?

Kas svarbiau kokybė ar gera kaina? Ar logiška rinktis šampūną pagal pigumą?

Šampūnas – neabejotinai viena populiariausių kosmetikos priemonių. Atrodo, nėra nieko paprasčiau kaip jį išsirinkti, visgi plaukai išsitrinkus galvą ne visuomet atrodo taip, kaip norėtume. Kokiomis savybėmis turi pasižymėti geri šampūnai? Visų pirma, jie turi padėti pašalinti visus nešvarumus. Jis neturėtų dirginti galvos odos bei tikti pagal plaukų tipą. Dar svarbu, kad patiktų šampūno kvapas ir kad sudėtyje nebūtų pernelyg daug konservantų, pavojingų komponentų. Taigi prieš įsigyjant šampūną vertėtų atidžiai pastudijuoti etiketę bei pirkėjų atsiliepimus,bei galimybę įsigyti norimą šampūną pigiau.

Visus šampūnus galima suskirstyti į maždaug tokias kategorijas: įprasti nebrangūs šampūnai, natūralus plaukų šampūnai, prabangūs ir gydomieji šampūnai.

Prabangūs plaukų šampūnai

Prabangūs šampūnai savo sudėtimi nėra natūralūs, tačiau juose paprastai galime rasti kokį nors ypatingą ingredientą – aukso ar deimantų dulkelių, placentos, kokių nors augalų, gyvūnų ypatingų dalių, ekstraktų ir kt. Prabangių šampūnų galima įsigyti kirpyklose, vaisinėse, pas platintojus. Prabangius šampūnus reikia rinktis pagal plaukų tipą. Prabangūs šampūnai beveik visada suteikia pageidaujamą efektą – ištrinkus plaukus, jie tampa minkšti, švelnūs, blizgūs, kartais net nereikia naudoti jokių kitų plaukų priežiūros priemonių. Tokių šampūnų didžiausias pasirinkimas Lietuvoje – elektroninėje parduotuvėje b-a.eu

Ekologiški ir natūralūs šampūnai plaukams

Šių šampūnų sudėtyje nėra naftos produktų, juos pakeičia iš natūralių ingridientų – kokosų ar cukraus gaunamos plaunamosios medžiagos. Jos nedirgina odos, yra švelnios ir nekenkia plaukams. Dažnai žmonės, pradėję naudoti natūralius šampūnus, pastebi, kad jie mažiau putoja, tačiau plaukus jie išplauna taip pat gerai, kaip ir gausiai putojantys šampūnai. Natūralių šampūnų sudėtyje yra naudingų plaukams ir odai komponentų – šaltai spaustų aliejų, įvairių augalų ekstraktų, eterinių aliejų ir kitų ingridientų. Šių šampūnų savybė – jie mažiau intensyvaus kvapo, dažomi taip pat natūraliais dažikliais. Deja, natūralius šampūnus kartais sunkoka prisitaikyti ir jie ne visuomet duoda stulbinamą efektą.

Gydomieji šampūnai

Gydomieji šampūnai plaukams ypatingi tuo, kad jie padės išspręsti kokią nors plaukų ar galvos odos problemą – sumažins pleiskanojimą, riebalavimąsi, neleis skilinėti plaukų galiukams ir kt. Įprastai šių šampūnų galima įsigyti vaistinėse ir specializuotose plaukų priežiūros produktų parduotuvėse, o jų kainos yra aukštesnės. Beje, prekybos centuose pardavinėjami plačiai reklamuojami šampūnai nėra laikomi gydomaisiais.

Įprasti šampūnai

Šių įprastinių šampūnų įsigysite bet kuriame prekybos centre. Kadangi šių plaukų šampūnų kaina nėra brangi, pakanka tik įsigyti, išbandyti ir per daug nesukti sau galvos. Tokio tipo plaukų priežiūros priemonės daug ir dažnai reklamuojamos tiek televizijoje, tiek per radiją ir spaudoje. Šie šampūnai gardžiai kvepia, gausiai putoja, tačiau jų sudėtis – toli gražu ne įspūdinga, gausu naftos produktų. Pagrindinis tokių šampūnų komponentas – SLS, pigi, gerai plaunanti medžiaga, kuri dirgina galvos odą. Šių šampūnų vertėtų privengti net ir tiems, kurių galvos oda nėra jautri.

Dažniausiai naudojama ir pagrindinė plaukų priežiūros priemonė yra šampūnas. Geriausias šampūnas bus tas, kuris tinka geriausiai Jūsų plaukams. Prieš perkant šampūną būtų geriausiai pasikonsultuoti su šios srities specialistu tai galėtų būti ir Jūsų kirpėjas (a). Kirpėjas įvertins, nustatys Jūsų plaukų būklę, tipą ir pasiūlys Jums geriausiai tinkantį variantą.

Rasti tinkamą šampūną nėra paprasta, o ir jį radus nereiktų džiūgauti, nes vienas ir tas pats šampūnas negali būti visą laiką. Plaukų tipas gali keistis po dažymo, sutrikus sveikatai, priklausomai nuo metų laiko ar pasikeitus klimato sąlygoms. Visais šiais atvejais plaukams reikia skirtingos priežiūros.

Šampūno pagrindinė funkcija yra švariai išplauti plaukus, pašalinti nuo galvos odos atsiradusius riebalus, nešvarumus ir pan.

Visas kitas plaukų priežiūros funkcijas atlieka plaukų kaukės, kondicionieriai. 

Plaukų tipas gali būti skirtingas nuo galvos odos. Jei plaukai sausi, tai dar nereiškia, kad oda yra riebi. Taigi pasirinkę šampūną riebiai odai galite visiškai išsausinti plaukus.

Plaukus reikėtų plauti kas antrą dieną ir vien tik šampūnu, o ne šampūnu kartu su kondicionieriumi. Tokie šampūnai, kurie yra „du viename“, neatlieka dviejų funkcijų ir plovimo ir plaukų atgaivinimo, stiprinimo, dažniausiai jie tik atlieka plaukų plovimo funkciją. Plaunant plaukus reikėtų naudoti šiltą vandenį, nedidelį kiekį šampūno ir ištrynus plaukus reikėtų labai gerai išskalauti.

Jei atsiranda pleiskanų nereikėtų į tai numoti ranka, nes liga gali progresuoti. Vaistinėse galima įsigyti šampūnų, kurie, be galvos odos valomųjų ir dezinfekuojamųjų medžiagų, turi ir pleiskanas naikinančių veikliųjų medžiagų. Šių šampūnų sudėtyje esančios veikliosios medžiagos normalizuoja ląstelių atsinaujinimo ciklą ir mažina pleiskanų atsiradimą.

Jei plaukai ima slinkti reikėtų naudoti plaukų priežiūros priemones, kurios stabdo plaukų slinkimą. Plaukų slinkimą stabdo kofeinas, todėl tik pradėjus slinkti plaukams reikėtų turėti šampūną, kurioje sudėtyje būtų kofeinas.

Perkant šampūną svarbu žiūrėti į jo sudėtį, nes šampūno sudėtyje gali būti tokių elementų kaip pavyzdžiui kvapiosios medžiagos, dažai ir kt., kurios nėra gerai plaukų priežiūrai. Šios medžiagos gali sukelti alergiją ir pleiskanojimą. Geriausiai būtų rinktis ekologišką kosmetiką, nes joje yra naujos kartos augalinės kilmės švelnių surfaktantų. Renkantis natūralias plaukų priežiūros priemones svarbu atkreipti dėmesį, ar jose nėra parabenų, SLS, sodium laureth sulfate, karbamido (urea), DMDM, ftalatų, nes manoma, kad šios sudedamosios dalys gali būti kenksmingos sveikatai.

Tačiau kuo produktas yra natūralesnis tuo šampūno kaina bus didesnė.

Pastaruoju metu populiarėja šampūnai, pagaminti muilo ar molio pagrindu. Tokie šampūnai gerai išplauna plaukus, išsaugo natūralias odos ir plaukų savybes, oda ir plaukai neišsausėja, nepašalinamas visas natūralus riebalų sluoksnis.