Slidinėjimo šalmai
Žiema yra ne priežastis aptingti ir atsisakyti aktyvaus laisvalaikio. Geriausias ir vis labiau populiarėjantis aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdas yra slidinėjimas.
Sveikatai yra naudingas tiek lygumų, tiek ir kalnų slidinėjimas. Slidinėjant dirba beveik visas kūnas, stiprėja raumenys, gerėja imunitetas, aštrūs pojūčiai ir geri įspūdžiai, padeda atsikratyti streso, atsipalaiduoti. Taip pat slidinėjant turite galimybę pabūti su draugais, šeima.
Norint taisyklingai išmokti slidinėti labai svarbu pasisamdyti instruktorių, kuris išmokintų taisyklingai slidinėti ir išvengtumėte traumų, slidinėjimas taptų malonumu. Taip pat labai svarbu yra ir tinkama apranga (kelnės, striukė, kepurė ir kita), akiniai, kokybiški batai, slidės, lazdos ir kita. Tad ruošiantis slidinėjimo sezonui labai svarbu yra tinkamai pasiruošti slides, susirasti jau turimus, o jei dar neturite ir nusipirkti drabužius, akinius, pirštines, šalmą ir kita.
Slidinėjimo šalmus galite rinktis iš skirtingų gamintojų, kainų, spalvų, išmatavimų, pagaminimo medžiagų ir kita.
Slidinėjimo šalmai yra sukurti, kad atlaikytų didžiausias ir kiečiausias kliūtis, kurias galite aptikti slidinėjant kalnuose: ledą, uolas, medžius, smūgius jeigu griūnate.
Paprastai slidinėjimo šalmo išorinis sluoksnis būna pagamintas iš aukšto atsparumo plastiko, kuris būtent ir apsaugo galvą nuo įbrėžimų, smūgių, aštrių kampų. Slidinėjimo šalmas išsklaido smūgio jėgą susidūrimo metu per visą jo plotą, taip sumažindamas galimus galvos sužalojimus. Na o vidinis šalmo įklotas paprastai yra gaminamas iš specialaus polistirolo, jis taip pat saugo galvą nuo sužalojimų. Jeigu nors kartą stipriai kritote ir smūgis buvo į galvą, tai šalmo įklotas deformavosi ir nors plika akimi nepastebite, tai dar nereiškia kad nėra jokių pakitimų Jūsų šalme ir derėtų šalmą pakeisti nauju, o senąjį sunaikinti, nes kito stipraus smūgio gali ir nebeatlaikyti.
Taip pat labai svarbu išsirinkti slidinėjimo šalmo tinkamą dydį ir formą. Tad rinkdamiesi šalmą išbandykite kelis skirtingus šalmus ir tik išsirinkę tinkamą dydį pagal savo galvos apimtį bei formą jį pirkite. Šalmas neturi veržti ar turėti laisvumo. Matuodamiesi šalmą būtinai užsidėkite slidinėjimo akinius, kad įsitikintumėte, jog šalmas nespaus akinių žemyn.Užsidėjus tinkamą šalmą neturite jausti jokio veržimo, jis turi būti patogus. Jeigu šalmas juda į priekį ir atgal, reiškia jis jums per laisvas. Papurtykite galvą į visas puses. Jeigu šalmas kliba, pabandykite mažesnį dydį arba pareguliuokite jo plotį ratuku esančiu ties pakaušiu. Smakro dirželis turi būti suveržtas ties gerkle, kad kritimo ar smūgio metu šalmas nenukristų nuo galvos, tačiau jis jokiu būdu neturi veržti. Taip pat labai svarbu, kad būtų gera ventiliacija, nes vėdinimas užtikrina vėsaus oro patekimą į šalmą, tuo pačiu išstumia prakaitą iš jo ir kita.
Jeigu nežinote kokį slidinėjimo šalmą pasirinkti, Jums visada gali padėti šios srities specialistas, konsultantas.
Slidinėjimo šalmą būtų geriausiai pirkti iš patikimų gamintojų, kurie garantuoja kokybę, ilgaamžiškumą ir kita.
Slidinėjimo šalmą galite greitai išsirinkti ir užsisakyti tiesiog internetu, nes čia galite rinktis iš plataus asortimento, nereikia gaišti laiko važinėjant į parduotuves, galima sutaupyti pinigų ir laiko.