Pasiūlymai
Populiariausios prekės
Suvirinimo pusautomatis SP-300 Suvirinimo aparatai

Suvirinimo pusautomatis SP-400 Suvirinimo aparatai

Suvirinimo pusautomatis SP-200 Suvirinimo aparatai

Suvirinimo aparatas Jasic Mig 200 N220 Suvirinimo aparatai

Suvirinimo aparatas Jasic MMA ARC 200 Z28903 Suvirinimo aparatai

Suvirinimo aparatas JASIC PRO ARC 200 Z209 Suvirinimo aparatai

Suvirinimo aparatas STROM LGK-120 Suvirinimo aparatai

MMA suvirinimo aparatai - suvirinimui glaistytais elektrodais;

MIG suvirinimo aparatai (pusautomačiai) - suvirinimui lydžiuoju elektrodu (viela) apsauginėse dujose;

TIG suvirinimo aparatai - suvirinimui volframo elektrodais inertinėse dujose;

CUT PLASMA – aparatai plazminiam pjovimui.

Metalų suvirinimas yra vienas iš būdų juos neišardomai sujungti .Suvirinimo yra dešimtys skirtingų būdų, turinčių vieną bendrą savybę: du suglausti metaliniai ruošiniai, detalės suvirinami , kai virinimo vietoje jų paviršius įkaitinamas, ištirpinams arba įkaitinamas ir užliejamas ištirpintu metalu. Suvirinimo detalių kraštai, jungimo vietoje išsilydo. Tuo suvirinimas skiriasi nuo litavimo., kurio metu detalių kraštai neišsilydo. Suvirinant naudojama viela arba elektrodas. Jie virinant tirpsta aukštoje temperatūroje, užlieja jungimo vietoje detalių paviršių ir sukietėję virsta siūle. Virinami ne tik metalai. Virinamas stiklas, keramikos dirbinių detalės, plastmasės ir kt. Suvirinti galima spaudimu: kai detalės stipriai suspaudžiamos ir jų paviršiai susilietimo vietoje plastiškai deformuojasi ir susijungia. Toks suvirinimas vadinamas šaltuoju. Jei detalių paviršiai , prieš jas suspaudžiant dar įkairinami, tai tokis suvirinimas spaudimu vadinamas karštuoju. Labiausiai paplitęs metalų suvirinimas lydymo būdu. Šiuo būdu detalių paviršiai kaitinami elektros srove, arba dujomis. Rečiau naudojami : žaizdrinis suvirinimas, suvirinimas trintimi, dujose , sprogimu, lazerinis, aukšto dažnio elektros srove ir elektroninis. Elektros srove metalai virinami lankiniu ir kontaktiniu būdais.

Suvirinimo būdai:
Lankinis suvirinimas dengtu elektrodu / Strypo (M.M.A.) virinimasTIG procesas;

Suvirinimas volframiniu elektrodu apsauginių dujų aplinkoje (TIG);

Apsaugotas dujomis MIG virinimas;

Virinimas savisauge viela;

Suvirinimo po fliusu procesas.


MIG (naudojamos inertinės apsauginės dujos) ir MAG (naudojamos aktyviosios apsauginės dujos) yra šiuo metu dažniausiai naudojami suvirinimo būdai Vakarų Europoje, JAV ir Japonijoje. Jų populiarumas remiasi dideliu produktyvumu ir tuo, kad juos lengva mechanizuoti.
Suvirinamas viela inertinių dujų aplinkoje (MIG suvirinimas) MIG/MAG suvirinimo procesas (arba GMAW - suvirinimas lydžia viela elektros lanku apsauginių dujų aplinkoje) yra toks procesas, kai elektrinis lankas tarp lydžios vielos ir suvirinamo objekto sukuriamas, apsauginių dujų aplinkoje. Ši aplinka gali būti inertinės dujos (argonas) arba aktyviosios dujos (CO2 arba argono ir CO2 mišinys). Inertinės šiuo atveju reiškia, kad dujos nereaguoja su išlydytu metalu ar lydymo elektrodu. Inertinės dujos – argonas ir helis. Aktyviosios dujos suteikia didesnę galimybę optimizuoti procesą ir užbaigto suvirinto produkto kokybę.

 Viela yra nuolatos stumiama padavimo mechanizmo į suvirinimo vonią. Gali būti naudojama ištisinė (GMAW) arba miltelinė viela (FCAW-GS - suvirinimo savisauge viela be dujų apsaugos arba milteline viela, virinant dujų aplinkoje).

MIG/MAG suvirinimui naudojami užpildymo metalai, kaip ištisinė suvirinimo elektrodo viela ar vamzdelinė suvirinimo elektrodo viela su šerdimi, paduodama per suvirinimo pistoletą. Užpildymo metalai nuolat lydomi elektros lanku. Elektros lanko generuojamą energiją sukuria elektros energijos šaltinis. Elektros lanką ir išlydytą metalą saugo apsauginės dujos, tekančios iš dujų tūtos, esančios ant suvirinimo pistoleto.

Suvirinimui naudojamos apsauginė dujos yra arba inertinės (MIG), arba aktyviosios (MAG). Pagrindinė apsauginių dujų funkcija lankinio suvirinimo procesuose – apsaugoti lydųjį elektrodą, išlydytą ir įkaitusį metalą nuo žalingo aplinkos oro poveikio, taip pat sudaryti optimalias sąlygas elektros lankui.

Lankinis suvirinimas plazmos išlydžiu dažnai naudojamas metalų suvirinimui. Būdas panašus į TIG suvirinimą; elektros lankas susidaro tarp volframo elektrodo ir suvirinamos detalės. Didžiausias skirtumas, kad elektros lankas suvirinant plazmos išlydžiu išeina iš vandeniu aušinamo antgalio, todėl gaunamas labai koncentruotas elektros lankas, kuris suteikia kelis privalumus.

Plazminio suvirinimo pranašumai geriausiai matomi suvirinant storesnes plokštes (nuo 2 iki 8 mm), kur galima panaudoti „rakto skylutės“ būdą. „Rakto skylutės“ būdas – kai galingas plazmos langas išlydo skylutę kiaurai per visą plokštę. Slenkant degiklį į priekį, medžiaga išlydoma ir skylutės priekyje. Lanko slėgis šią medžiagą nustumia į skylutės galą, dėl paviršiaus įtampos medžiaga susilieja ir sukietėja. Gaunama vientisa siūlė per visą gylį.

Suvirinimo volframo elektrodais inertinėse dujose (TIG) metodas buvo sukurtas penktajame dešimtmetyje, aliuminio ir magnio lydinių suvirinimui. TIG suvirinimui naudojamas nelydusis volframo elektrodas.

Šio suvirinimo metu elektros lankas formuojamas tarp nelydaus volframinio elektrodo ir medžiagos, kurią reikia suvirinti. Inertinių dujų aplinka, paprastai argonas, apsaugo suvirinimo vonią. Suvirinimas gali būti atliktas paprasčiausiai sulydant metalo galus arba naudojant pridėtinė vielą, kurios sudėtis panaši į metalo sudėtį. Viela ištirps suvirinimo vonioje.
Elektros lankas uždegamas palietus medžiagą elektrodu ir pakeliant keletą milimetrų (kontaktinis uždegimas ir uždegimas pakeliant) arba per nuotolį, naudojant aukštos įtampos išlydį (uždegimas aukštu dažnumu).
Gali būti naudojama:

Nuolatinė srovė, kuri naudojama virinant daugelį metalų (plieną / nerūdijantį plieną).

Kintama srovė yra ideali, suvirinant aliuminį ir kitas medžiagas, kurių paviršiuje besilydant susidaro oksidų plėvelė.

TIG suvirinimas gali būti naudojamas visoms medžiagoms, tačiau dažniausiai taikomas plonoms medžiagoms suvirinti (paprastai 0,3-3 mm storio).
Apsauginės dujos saugo elektrodą, išlydytą metalą ir įkaitusią medžiagą nuo žalingo oro poveikio. Apsauginės dujos taip pat gali turėti įtakos lanko savybėms (pvz., energijai) ir siūlės išvaizdai, taip pat produktyvumui ir darbo aplinkai.
Įprastos TIG suvirinimo taikymo sritys – vamzdžių, slėginių indų ir šilumokaičių suvirinimas. Kadangi metodas puikiai tinka plonoms plokštėms ir smulkioms detalėms suvirinti, jį galima naudoti ir elektronikos pramonėje.
TIG metodas yra kokybiškas, sudarantis labai mažai, arba iš viso nesudarantis šlako, be taškymosi. Metodas universalus, jį galima naudoti praktiškai visiems medžiagų tipams. Galima naudoti visas suvirinimo padėtis.

Suvirinimas savisauge viela, tai procesas, kai elektrinis lankas sukuriamas tarp ištisinės vielos, kurios viduje yra fliusas ir suvirinamo metalo. Degant fliusiui, atsiranda apsauginių dujų aplinka ir ant suvirinimo metalo susidaro šlako sluoksnis.

Suvirinimo po fliusu procesas (SAW): tai toks suvirinimo procesas, kai elektros lankas ir suvirinamas metalas yra po fliuso sluoksniu. Šis sluoksnis apsaugo suvirinamąjį metalą nuo teršalų ir koncentruoja karštį suvirinimo vonioje. Išsilydęs fliusas pakyla iš suvirinimo vonios dugno, išoksiduodamas ir išvalydamas išlydytą metalą. Po to išsilydęs fliusas sudaro apsauginį šlako sluoksnį, padengiantį ką tik suvirintą siūlę.
Suvirinimo po fliusu metodą galima taikyti įvairių storesnių nei 2 mm detalių suvirinimui, storio apribojimo nėra. Suvirinimo po fliusu procesas yra vienas įvairiapusiškiausių procesų. Šiuo būdu galima suvirinti įvairias plieno rūšis - nuo įprasto plieno iki aukštai legiruoto plieno, tame tarpe nikelio lydinius.
Galima naudoti maitinimo šaltinį su viena vielos padavimo galvute arba net keturių maitinimo šaltinių kombinaciją, iš kurių kiekvienas maitina po dvi galvutes paduodančias po dvi vielas.
MMA suvirinimas

Virinant šiuo būdu, tarp lydaus glaistu dengto elektrodo ir suviriniamo metalo sukuriamas elektros lankas, kuris tirpdo ir elektrodą ir metalą. Kadangi sudėtis yra labai panaši į suvirinamo metalo sudėtį, tirpdamas jis susilydo su baziniu metalu. Elektrodai gali būti dengti baziniu, rutilo ir celiuliozės glaistu. Glaistas tirpdamas, sukuria apsauginį dujų aplinką

MMA lankinio suvirinimo aparatai neturi mygtuko, kad uždegti lanką, kaip MIG suvirinimo aparatai 

Kadangi elektrodas visada pajungtas elektros srove, turi būti saugomas nuo netyčinių prisilietimų prie virinamo metalo ar su minusiniu gnybtu susijusiais metaliniais daiktais aplink. Nuotraukoje suvirinimo stendo yra įžemintas ir medžio gabalas yra naudojama izoliuoti lazdą suolelio. Po suvirinimo strypas grįžo į medienos gabalas.
Lankas uždegamas prilietus elektrodą prie suvirinamo metalo, užsižiebus lankui, elektrodas atitraukiamas tiek, kad susidarytų normalus lankas. Tai turi būti padaryta greitai, kad elektrodas neprikibtų prie metalo. Yra paplitę du lanko uždegimo būdai: "Bakstelėjant" ir "Trinant".
 

Dažnai pasitaikantys techniniai terminai
MMA - TIG - MIG/MAG - AC -DC - PULSE - ARC FORCE - ANTI STICK - HOT START - HF - LIFT ARC - GEN - VRD