Pasiūlymai
Populiariausios prekės

Be kompiuterio gyventi neįmanoma?Kaip pasirinkti kompiuterį internetu mokslams? Kiek toks kompiuteris gali kainuoti ?

Toks drąsus pavadinimas ne veltui. Juk kiekvienoje taisyklėje, teorijoje ieškome išimties, galima jų rasti ir čia. Tačiau apie tai, koks svarbus kompiuteris yra šių laikų gyvenime, tiek darbui, tiek ir laisvalaikiui, nepaneigs niekas. Turbūt neabejodami galime teigti, jog būtent kompiuterizacija ir vėliau internetas pakėlė pasaulio ekonomiką į naują lygį, padarė verslus gerokai našesnius, sutaupė labai daug įvairiausių resursų, nuo žmonių darbų, iki medžių, reikalingų popieriui gaminti, galų sukūrė begales naujų, iki tol neegzistavusių darbo vietų ir profesijų. Dabar vis daugiau žmonių savo tiesioginiame darbe neišvengia darbo su kompiuteriu internete. Neatsiejamas šis įrenginys ir su laisvalaikiu - filmai, televizija, vaizdo klipai, muzika, žaidimai, bendravimas, beribiai informacijos klodai - viskas pasiekiama būtent kompiuterių it interneto pagalba.

Nieko keisto, kad tokiame pasaulyje turime ir didžiulę kompiuterių įvairovę. Dabar jie pagrindine skirstomi į du tipus - tai stalo, arba stacionarieji kompiuteriai, ir nešiojamieji. Vis labiau populiarėja ir planšetiniai, tačiau pilnai atstoti patogaus kompiuterio darbui internete jie negali. Apie tai, kiek vien Lietuvoje skirtingų kompiuterių tipų, techninių parametrų, net dizainų galima įsigyti internetu verta pasižiūrėti elektroninėje parduotuvėje b-a.eu. Kaip matome, pasirinkime turime bent tūkstantį skirtingų variantų. O šiais laikais ir daugelį išmaniųjų telefonų galima taip pat vadinti kompiuteriais - jų pagalba ir skaitome bei rašome elektroninius laiškus, ir rengiame vaizdo konferencijas, rašome straipsnius ar analizuojame įmonės veiklos statistinius duomenis.

Įdomu ir tai, kad tokiame techniniame ir išmaniame pasaulyje patarimai apie tai, kokį kompiuterį internete reiktų pirkti, nelabai aktualūs. Tiesiog daugelis jau iš anksto žino poreikius ir puikiai nujaučia, ko būtent jam reikia. Tad dažniausiai specialistai sulaukia klausimų, labiau susijusių su konkrečių gamintojų kompiuterių kainomis ir savybėmis, galimybėmis keisti tam tikras jų dalis norint personalizuoti techninę dalį ar garantijos subtilybes. Retas kuris kompiuterio pirkėjas internete šiais laikais konsultantui užduoda klausimą apie tai, kokį kompiuterį geriau pasirinkti - stalinį ar nešiojamąjį. Tiesa, labiau prie pramogų ir laisvalaikio praleidimo kompiuterio pagalba pripratęs jaunimas dažniausiai renkasi nešiojamus kompiuterius ir vėliau, kai tenka su jais pradėti rimčiau dirbti, nusivilia. Net ir paprasti darbai, kaip elektroninių laiškų rašymas, atsakymai į užklausas trunka nuo keliolikos ir keliasdešimties procentų greičiau tuo atveju, kai darbui naudojamas patogesnis ir pigesnis stalinis kompiuteris. Na, šioje vietoje galima įdarbinti į nešiojamąjį, papildomai naudojant prie jo prijungtą pelę, klaviatūrą, neretai - ir kur kas patogesnį monitorių. Ne veltui biuruose dirbama su stacionariais, o ne nešiojamais kompiuteriais.

Prieš perkant kompiuterį internetu gana svarbu įsivertinti ir jūsų poreikius. Dažniausiai išnaudojame labai nedaug kompiuterio resursų, tad pirkti naujus, brangius ir galingus būna tiesiog neverta. Kita vertus, žaidimų mėgėjai dažniausiai išleidžia tris ar keturis kartus daugiau naujam kompiuteriui, nei modernus biuras. Tai natūralu - žaidimai reikalauja be galo daug resursų, nepalyginimai daugiau nei įprastas sąskaitų rašymas, elektroninių laiškų atsakinėjimas ar finansų balansų skaičiavimas. Tad kiekvienu atveju reiktų pasirinkti tinkamai, kad ir nereikėtų permokėti, bet ir darbas ar poilsis būtų malonus.

Kompiuterių internete įvairovė yra tokia didžiulė, kad net rankos nusvyra, kai pagaliau tenka vieną jų išsirinkti kasdieniam naudojimui. Kuo seniau jums teko pirkti kompiuterį, tuo sudėtingiau gali būti išsirinkti naująjį. Ar vis dar atsimenate, kas yra pagrindinė plokštė, tinklo plokštės, procesorius ir kietasis diskas? Jei ne, pasižiūrėkite, kas yra šie dalykai ir kokie jų skirtumai internetinėje parduotuvėje b-a.eu. Jei taip, išsirinkti bus lengviau, tačiau kompiuteriai per daugelį metų labai pažengė ir jūsų žinios jau gali būti pasenusios, todėl nurodysime, kokį kompiuterį internetu reiktų rinktis specialiai mokslams. Aptarsime tiek pigesnius kompiuterius, skirtus mokymuisi mokykloje, tiek ir tuos, kuriais verta naudotis ir studijuojant universitete, kuomet gali prireikti ir galingesnio aparato. Taigi, pradėkime.

Paprastai, mokantis mokykloje, iš paprasto ir pigesnio kompiuterio daug nereikalaujama. Juo reikia paruošti įvairius teksto failus, nubraižyti kelis grafikus, padaryti pristatymams skaidres. Šie procesai nereikalauja daug kompiuterio resursų, taigi ir galingo kompiuterio. Todėl renkantis kompiuterį mokslams, galima ir pataupyti. Jums turėtų užtekti i3 procesoriau, 4 GB RAM atminties, paprasto kietojo disko. Kadangi nebus atlikinėjamos sudėtingos užduotys, tai ir kompiuterio galia nedaug turi reikšmės. Geriau atkreipti dėmesį į kitus kompiuterio priedus, kaip spausdintuvas ar skeneris. Šių prietaisų irgi gali prireikti mokantis mokykloje ir ruošiant namų darbus, įvairius projektus.

Nors kompiuteris mokslams neprivalo būti galingas ir brangus, tačiau nemažai šių dienų vaikų mėgsta kompiuterį naudoti ir žaidimams. O čia jau reikia gero, galingo kompiuterio, nes šiuolaikiniai žaidimai iš kompiuterių reikalauja daug galios. Pradedant procesoriumi ir baigiant vaizdo plokšte… Tuomet savo atžalai turėsite nupirkti tikrai ne vieną pigiausių kompiuterių. Na o jei jam kompiuteriniai žaidimai nė motais, tuomet jums labai pasisekė ir galite sutaupyti ne vieną šimtą eurų.

Studijuojant universitete, gali užtekti ir tokios paties kompiuterio kaip mokykloje. Išskyrus kai kuriuos išimtinius atvejus, kuomet studijuojami dalykai reikalauja darbo su galingomis kompiuterinėmis programomis. Paprastai daug kompiuterio resursų reikalauja vaizdo redagavimo programos. Tai gali būti žemėlapių kūrimo programa ArcGis, taip pat įvairios video redagavimo programos, brėžinių maketavimo programinė įranga. Dažniausiai prie tokių programų aprašų yra surašyta, kokie minimalūs reikalavimai taikomi norint dirbti viena iš šių programų. Tačiau nepirkite kompiuterio pigiau, kuris vos patenkina minimalius reikalavimus, nes darbas bus kančia. Teks ilgai laukti, kol kompiuteris skaičiuos, apdoros informaciją, o visi norime, kad viskas vyktų kuo greičiau ir nestrigtų. Todėl verta investuoti šiek tiek daugiau ir paskui ilgiau džiaugtis turimu kompiuteriu.

Taip pat pagalvokite, ko dar jums gali prireikti, naudojantis naujuoju kompiuteriu. Gal tai tinklo plokštė, gal spausdintuvas, geresnė vaizdo plokštė, muzikos klausymosi įranga ar kiti prietaisai? Pagalvokite, ar jums nereikia greitesnio ar talpesnio kietojo disko. Galbūt prie nešiojamo kompiuterio reikalingas ir atskiras didelis monitorius, prie kurio daug patogiau bus dirbti su nuotraukomis ar vaizdo įrašais? Apgalvokite, ko jums gali prireikti ir paskaičiuokite, kiek toks kompiuteris gali kainuoti. O tuomet jau galite eiti į parduotuvę ar rinktis internetu kompiuterių konkrečius modelius.

Kompiuterių pasirinkimas yra didžiulis – delniniai kompiuteriai, nešiojami kompiuteriai, staliniai kompiuteriai, planšetiniai kompiuteriai ir kita.

Kompiuteris tai skaičiavimo mašina, kuri neturi intelekto, negali priimti savarankiškų sprendimų ir negali daryti klaidų. Kompiuterių galimybės bei įvairovė priklauso nuo programinės įrangos, kuri gali atlikti daug operacijų.

Kompiuteriai yra naudojami jau daug metų. Pirmieji visiškai elektroniniai kompiuteriai buvo sukurti 1940 m., tačiau jie buvo dideli ir negreiti. Na, o šiandien kompiuteriai yra stulbinantys. Jie ne tik tūkstančius kartų yra greitesni, bet ir dizainiški, lengvai telpa ant stalo, jūsų kelių, ar net jūsų kišenėje.Kompiuteriai veikia sąveikaudami su aparatūra ir programine įranga.

Svarbiausia aparatūros dalis yra smulkus stačiakampis lustas, esantis kompiuteryje ir vadinamas pagrindiniu procesoriumi (CPU) arba mikroprocesoriumi. Tai kompiuterio „smegenys“ - dalis, verčianti instrukcijas ir atliekanti skaičiavimus.Prie kompiuterio būna ir kiti elementai - monitorius, klaviatūra, pelė, spausdintuvas ir kita, kurie yra vadinami įrenginiais.

Naudojant kompiuterį darbo vietoje Jus galite analizuoti duomenis, atlikti tyrimus, tvarkyti projektus, laikyti įrašus ir kita. Na, o namuose naudojame kompiuterius ieškodami informacijos, saugodami paveikslėlius ir muziką, stebėdami finansus, žaisdami žaidimus, bedraudami su kitais ir daug kitų funkcijų.

Taip pat kompiuterį galite prijungti prie interneto tai yra tinklo, kuris susieja viso pasaulio kompiuterius.

Jeigu nežinote, kokį kompiuterį internetu Jums reikia pirkti, visada galite pasikonsultuoti su šios srities specialistu, konsultantu.