Prekyba metalais internetu neįprasta,bet populiarėja dėl pigesnių kainų
Metalus mūsų parduotuvėje galima įsigyti įvairiomis formomis. Vieni metalai parduodami lakštais, kiti – vamzdžiais ar šešiakampiais strypais. Galima įsigyti tiek spalvotųjų, tiek ir juodųjų metalų. Metalus galima suskirstyti į įvairias kategorijas pagal metalo rūšį, metalo apdirbimo būdą ar paskirtį.
Prie apvalaus metalo priskiriami metalo strypai, kalibruoti strypai, taip pat armatūra bei viela, konstrukciniai metalai. Parduotuvėje galite rasti skirtingų matmenų, skirtingais kiekiais parduodamo apvalaus metalo. Metalų kainos nurodytos už toną arba už kvadratinį metrą ar dirbinio vienetą. Tai priklauso nuo to, kokį metalą ir kokia forma perkate.
Lakštiniai metalai plačiai naudojami įvairiose konstrukcijose. Vieni metalai yra lygiu paviršiumi, tinkami apdailai, kiti – rifliuoti, akyti. Rifliuoti metalai naudojami tvirtoms konstrukcijoms, kai reikia neslidžių paviršių. Rifliuoti metalai seniai yra pripažinti, kaip itin tvirti ir tinkami įvairiausioms konstrukcijoms. Prie lakštinių metalų priskiriamos ir spalvotų metalų skardos, dažnai naudojamos apdailai. Tai gali būti vario, žalvario ar cinkuotos plieninės skardos.
Į atskirą kategoriją galima išskirti nerūdijantį plieną. Šis plienas nėra pigus, tačiau jis atsparus aplinkos poveikiui, naudojamas ten, kur detalės turi būti ilgaamžės, apsaugotos nuo korozijos. Nerūdijantis plienas taip pat parduodamas lakštais, strypais, profiliais, juostomis ir kampais. Plačiai yra naudojami nerūdijančio plieno vamzdžiai. Šie gali būti skirtingo diametro, skirtingo storio sienelių, taip pat skirtingų ilgų, vamzdžiai gali būti tiek apvalūs, tiek ir kvadratiniai ar stačiakampiai.
Metalo grotelės naudojamos ten, kur reikia lengvų, tačiau neuždarų konstrukcijų. Tai gali būti, pavyzdžiui, laiptai. Iš metalo grotelių pagamintos konstrukcijos sutaupo sunaudojamo metalo kiekį, yra lengvesnės. Kartais metalo grotelės yra naudojamos norint atskirti erdves, tačiau nenorint uždengti vaizdo. Galite įsigyti tiek įvairaus ploto metalo grotelių, tiek ir jau pagamintų pakopų laiptams. Tokios grotelės dažniausiai gaminamos iš cinkuoto plieno.
Prie rūšinio metalo priskiriamos įvairios tvirtinimo konstrukcijos: sijos, profiliai, kampai. Tokios konstrukcijos paprastai gaminamos iš paprasto negrūdinto plieno. Rūšinis metalas pritaikomas taip pat plačiai. Pirkdami rūšinį plieną, atkreipkite dėmesį į metalo ruošinių matmenis, kaip diametras, storis, kokio ilgio ruošiniais prekiaujame. Atkreipkite dėmesį į tai, ar kaina skaičiuojama už vieną toną, ar už kvadratinį metrą, ar strypo ilgį.
Mūsų parduotuvėje parduodami spalvotieji metalai yra aliuminis, bronza, varis ir žalvaris. Visi šie spalvotieji metalai parduodami tiek kaip apvalūs ar šešiabriauniai strypai, tiek kaip lakštai ar vamzdžiai. Atkreipkite dėmesį, kad spalvotųjų metalų ruošiniai dažniausiai parduodami po kilogramą, kai kitų metalų kainos skaičiuojamos už toną.
Vamzdžius taip pat galima išskirti į atskirą kategoriją. Mūsų parduotuvėje yra įvairių vamzdžių: vieni yra karšto valcavimo, kiti šalto. Taip pat galima rinktis tarp suvirintų ir besiūlių vamzdžių. Reikėtų žinoti ir tai, kad vamzdžiai gali būti tiek plonasieniai, tiek ir storasieniai. Be to, prekiaujame tiek apvaliais, tiek ir stačiakampiais profiliniais vamzdžiais.
Metalų pasirinkimas parduotuvėje yra didelis ir kiekvienas čia ras sau tinkamą metalo ruošinį. Nesvarbu ką konstruojate, mūsų parduotuvėje galite rasti skirtingų metalų ruošinių, pagamintų iš skirtingų metalų, tiek spalvotųjų, tiek ir juodųjų.
Spalvotieji metalai ir jų lydiniai turi jiems būdingą spalvą, pagal kurią, apytikriai, galime spėti, koks tai bus metalas ar lydinys, nors tiksliai to nustatyti negalime. Dar sunkiau spėti kokį turime juodųjų metalų ruošinį, nes pavyzdžiui nerūdyjantis plienas, atrodo vienodai, tamsiai pilkas.
Atpažinti juoduosius metalus galime pagal keletą būdų. Vienas iš tokių būtų, tai kad eksportuodama metalo ruošinius šalis ar firma prie metalo ruošinių prideda dokumentus apibūdinančius savo gaminį. Kiekviena firma turi savo žymėjimo sistemą, standartus, gaminant ir eksportuojant metalą. Lietuvoje metalo žymėjimo standartų neturime. Apibūdinančius dokumentus arba katalogus kartu su prekėmis teikia tos šalys iš kurių yra perkami metalo ruošiniai. Pavyzdžiui, Rusijoje pagamintas plienas 30XH2 reiškia, kad šis plienas yra legiruotasis, turintis 0,3 procento anglies,vieną procentą chromo ir 2 procentus nikelio. Kiekvienoje šalyje metalas žymimas kitaip.
Į tris grupes skirstomas anglinis plienas. Jis gali būti minkštasis vidutinis ir kietasis. Minkštasis plienas turi nuo 0,1 iki 0,3 procento anglies. Iš minkštojo plieno gaminami varžtai, vielos, vinys ir kt.Vidutinio kietumo plienas turi nuo 0,4 iki 0,6 procento anglies. Iš jo gaminami geležinkelio bėgiai, vagonų ratai, veržliarakčiai, kai kurie šaltkalvių įrankiai ir kt. Kietasis plienas turi nuo 0,7 iki 1,3 procento anglies. Iš kietojo plieno gaminami metalų apdirbimo įrankiai – grąžtai, sriegikliai, dildės, metalo pjūklelių juostos, sriegpjovės. Taip pat dar yra anglinis įrankinis plienas. Jis žymimas Y10, Y11 ir t.t. ,arba Y10A, Y11A ir t.t. Šis plienas turi nedidelį kiekį kitų metalų priemaišų. Legiruoti plienai turi kitų medžiagų priemaišų, gerinančių jų savybes. Svarbiausios yra - chromas, volframas, manganas, nikelis ir kt. Nuo šių priemaišų kiekio ir procentinio dydžio priklauso pagaminto plieno kokybė. Jis yra skirstomas į legiruotąjį konstrukcinį plieną, iš kurio gaminami mašinų staklių velenai, kumšteliai, krumpliaračiai, spyruoklės, lingės ir kt. Ir greitapjūvį, turintį volframo, kobalto, vanadžio ir kt. priemaišų. Iš pastarojo gaminami metalų tekinimo,drožmo peiliai,kaltai,frezos ir kt.
Yra tokių firmų, šalių, kurios parduodant plieno ruošinius žymi tam tikromis spalvomis, dažniausiai dažomi yra ruošinių galai arba šonai. Taip pat plieno rūšis galima nustatyti tyrinėjant kibirkštes, jį galandant.
Visi metalai ir jų lydiniai yra skirstomi į juoduosius, spalvotuosius, brangiuosius metalus. Juodieji metalai yra geležis ir jos lydiniai su anglimi bei metalais. Kadangi sunku gauti gryną geležį niekas jos nenaudoja. Todėl yra naudojami geležies lydiniai su anglimi – plienas ir ketus. Šie metalai pasižymi savo tvirtumu ir kietumu. Iš šių metalų gaminamos staklės, mašinos, įrankiai ir kitos rūšies metalo dirbiniai. Be juodųjų metalų taip pat plačiai yra naudojami ir splavotieji metalai: aliuminis ir jo lydiniai,varis, jo lydiniai – žalvaris ir bronza, alavas,cinkas ir kt. Įvairių profilių metalai ir lydiniai yra naudojami šaltkalvystei ir kitų rūšių metalo darbams.