Pasiūlymai
Populiariausios prekės

Kolektoriai. Ką vertėtų apie juos žinoti?

 

Kolektorius tai toks šildytuvas, kuriuose šilumos elementas šilumą į aplinką spinduliuoja per natūralią oro cirkuliaciją. Pagrindinės kolektoriaus dalys yra šios:
1.Korpusas;
2.Kaitinimo elementas;
3.Termostatas, kuris reguliuoja kaitinimo elemento darbą.

Šildytuvo korpusas sukurtas taip, kad oras patekęs pro kiaurymę apačioje ir susilietęs su šildymo elementu, jau įšilęs išeina pro kiaurymę, esančią korpuso viršuje, kuri dažniausiai būna padengta grotelėmis. Šilto ir šalto oro tankių skirtumai konvektoriaus viduje sukuria trauką. Pasvirusios grotelių briaunos šiltam orui neleidžia iškart pakilti prie lubų, jis jų dėka nukreipiamas žemyn. Tokio šilto oro paskirstymo dėka patalpa įšyla gana greita ir svarbiausia tolygiai.
Prietaiso korpusas neįkaista daugiau nei 90 laipsnių, todėl jį drąsiai galima tvirtinti prie sienos, kadangi pastaroji neįkaista daugiau nei 45 laipsniai. Dažniausiai jie ir yra kabinami ant sienos, tik reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog kuo žemiau juos kabinsite, tuo gausite efektyvesnį rezultatą. Yra modelių, kurie turi įmontuotą ventiliatorių, kurio dėka patalpa įšyla dar greičiau. Taip pat yra konvektorių, kurie turi laikmačius. Jų dėka galima automatiškai nustatyti norimą temperatūrą, ar sakykim, po tam tikro laiko jos persijungimą į mažesnę/didesnę pusę. Taip pat konvektorių programinis valdymas neleidžia jiems veikti maksimalia temperatūra atsiradus skersvėjui ar kitokiam oro atvėsimui. „Įjungimo sulaikymo" funkcija naudojama vėdinant patalpas ir esant skersvėjams. Kai daviklį pasiekia šaltas oras, ši funkcija kuriam laikui sulaiko perjungimo į maksimalų galingumą ar į šiltesnį režimą, komandą. Konvektorių privalumas yra tame, jog jame nėra tarpinio šilumos nešėjo ir garsiai dirbančio ventiliatoriaus, taigi šis prietaisas įšyla greitai bei neskleidžia triukšmo. Taip pat šildydamas konvektorius nedegina deguonies, pasižymi labai paprasta eksploatacija ir tinkamai naudojamas gali tarnauti ilgus metus.
 

Kolektoriai – skirti pajungimui ir paskirstymui nuo pagrindinio vamzdyno iki santechninių prietaisų. Kolektorius suteikia galimybę apšildyti kambarius, reguliuojant kiekvieno kambario temperatūrą atskirai.

Panaudojimas - lygiagretus kolektorius su reguliuojančiais ventiliais gali būt panaudojamas vandentiekio ir šildymo sistemose.

Termoreguliuojantys ir uždaromieji kolektoriai naudojami grindinio šildymo sistemose. Skirtingų šakų automatinis šilumos režimas įgyvendinamas termoelektrinių galvučių pagalba, sumontuotomis ant termoreguliavimo ventilių, pagal termostatų signalus.

Kolektorius galite rinktis iš reguliuojamų kolektorių ir nereguliuojamų kolektorių.

Taigi tiek reguliuojami, tiek ir nereguliuojami kolektoriai priklausomai nuo šildomų patalpų ploto ir tūrio šildymo kolektoriai gali būti nuo 2-ų iki 12-os žiedų.

Nereguliuojami kolektoriai paprastai dedami radiatoriniam šildymui, o reguliuojami kolektoriai grindiniams.

Kolektorius galite rinktis iš plataus asortimento, skirtingų gamintojų, kainų, išmatavimų, techninių savybių, medžiagų iš kurių yra pagaminti ir kita.

Kolektoriai gali būti pagaminti iš nerūdijančio plieno ar kitų tvirtų, atsparių korozijai, aukštai temperatūrai medžiagų.

Kolektorinės spintelės yra skirtos šildymo sistemoms kolektorių montavimui.

Kolektorinės spintelės gali būti pagamintos iš 1 mm storio cinkuotos skardos. Gamykloje skarda cinkuojama elektrolizės, t.y. šaltuoju būdu. Spintelių elementai tarpusavyje virinami kontaktiniu būdu. Spintelės dažomos milteliniu būdu (balta spalva – RAL 9010). Naudojami tik aukštos kokybės milteliniai dažai, kurių spalva nepakinta ir po daugelio eksploatacijos metų.

Jeigu nežinote kokius kolektorius ir spinteles pasirinkti, visada Jums gali padėti šios srities specialistas, konsultantas.

Kolektorius ir spinteles rinkitės tik iš patikimų gamintojų, kurie suteikia garantiją, užtikrina kokybę, ilgaamžiškumą, nors jų kainos paprastai būna didesnės.

Kolektorius ir spinteles galite greitai išsirinkti ir užsisakyti tiesiog internetu, nes čia galite rinktis iš  plataus asortimento, nereikia gaišti laiko važinėjant į parduotuves, galima sutaupyti pinigų ir laiko, nereikia rūpintis papildomu transportu ir kita.